Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

14 kwietnia obchodzimy Dzień Osób Bezdomnych

Środa 14 kwietnia 2021 brak komentarzy

Dziś 14 kwietnia DZIEŃ OSÓB BEZDOMNYCH, Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach informuje, że celem kampanii jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób bezdomnych, jak i przełamywanie stereotypów dotyczących bezdomności.

BEZDOMNOŚĆ to niezwykle złożony problem, a osoby nią dotknięte przechodzą przez szereg traumatycznych przeżyć. Z tego powodu pomoc, jaką chcemy im ofiarować, powinna być przemyślana i jak najbardziej profesjonalna. Co możemy zrobić i gdzie mamy skierować człowieka pozbawionego schronienia, to wszystko w naszej małej kampanii.

Szukając przyczyny bezdomności często nasuwa się myśl, że to wszystko jest winą wypijanego alkoholu, że osoba bezdomna sama tego chce, bo przecież jeden z drugim mogliby iść do pracy. Nic bardziej mylnego. Łatwo jest nam oceniać i dawać gotowe rozwiązania, lecz nie wszystko jest białe lub czarne. Życie niesie ze sobą wiele odcieni szarości, a historię tych ludzi nie jeden stromy zakręt.

Pamiętajmy również o tym, że bezdomność dotyka nie tylko pojedynczych dorosłych czy pełnoletnich ludzi. Bezdomnymi stają się również samotne matki z dziećmi czy kobiety w ciąży, uciekające przed patologiczną sytuacją domową, a także młodzież.

Wspólne działania OPS Słubice i słubickiej policji pozwalają aby osoby bezdomne wiedziały gdzie mogą uzyskać pomoc i wsparcie jeżeli tylko sie na to zdecyduja i zechcą wspólnie dążyć do poprawy własnej sytuacji.  OPS Słubice jest gotowy do wielu działań na rzecz lokalnego społeczeństwa - czytamy na stronach placówki.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Środa 12 maja 2021 3:55:19
 • imieniny obchodzą:

  Joanna, Dominik, Pankracy

Ostatnie komentarze
 • Wystawa Grupy fotograficznej w Levicach

  WillieRak: такси цены https://xn--80aqf2ac.taxi/

  Poniedziałek 10 maja 2021

 • Nowoczesny rentgen w Słubicach

  ANNA CHROMA FINANSOWANIE: ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce. W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty...

  Czwartek 6 maja 2021

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij