Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

1 szt. bakterii coli niechorobotwórczej w miejskim wodociągu publicznym w Słubicach

Piątek 29 października 2021 brak komentarzy

Uwaga!!! Woda warunkowo zdatna do picia po przegotowaniu w Słubicach, Kunowicach, Pławidle, Nowym Lubuszu i Kolonii Nowy Lubusz 

29-10-2021

Informujemy, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słubicach wydał w dniu 29.10.2021 r. Komunikat nr 27 o warunkowej przydatności wody do spożycia z publicznego wodociągu w Słubicach.

 

Dotyczy to mieszkańców Słubic, Nowego Lubusza, Kolonii Nowy Lubusz, Pławidła, Kunowic.

 

W badanych próbkach wody Sanepid stwierdził 1 szt. bakterii coli niechorobotwórczej w miejskim wodociągu publicznym w Słubicach.

W związku z decyzją PPIS w Słubicach woda do picia, przygotowywania posiłków i potraw, produkcji żywności, do mycia i płukania owoców, warzyw, przedmiotów i powierzchni mających kontakt z żywnością (czyli do celów konsumpcyjnych), a także kąpieli noworodków powinna być używana wyłącznie po przegotowaniu. Woda nieprzegotowana może służyć do celów sanitarnych (np. spłukiwania WC).

ZUWŚ Sp. z o.o. po otrzymaniu decyzji PPIS w Słubicach podjął natychmiast prace mające na celu jak najszybsze zdiagnozowanie przyczyny przekroczenia parametrów, jakim powinna odpowiadać woda i wdrożył niezbędne prace konserwacyjno-naprawcze na sieci wodociągowej. Woda będzie poddawana m.in. chlorowaniu, co może mieć wpływ na zmianę jej smaku i zapachu.

Prosimy o stosowanie się do zasad wymienionych w komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słubicach z dnia 29.10.2021 r. do odwołania.

O kolejnych wynikach badań wody i jej zdatności do spożycia będziemy Państwa niezwłocznie informować.

 

Za dotychczasowe utrudnienia ZUWŚ serdecznie przeprasza.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 30 września 2022 14:22:21
  • imieniny obchodzą:

    Wera, Zofia, Honoriusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij