Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Wystawa Grupy fotograficznej w Levicach

Wtorek 16 maja 2017 4 komentarze

Grupa fotograficzna AKFA działająca przy Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury wróciła z 10 Międzynarodowego Festivalu Fotografii  w słowackich Levicach gdzie reprezentowała swoje prace (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Wyjazd na festiwal to ważne wydarzenie dla słubickich pasjonatów fotografii i w pełni zasłużone. Cykliczne spotkania, realizacja zadań, przeglądy, dyskusje, wzajemna wymiana doświadczeń, tak na codzień działa słubicka grupa AKFA - mówi Anna Panek-Kusz, kurator Galerii OKNO w Słubicach.

Na Słowackim festiwalu główny nurt to fotografia dokumentacyjna, reportażowa, dużo realizacji utrzymanych w konwencji czarno-białej. Dlatego tym bardziej miło było usłyszeć, słowa jednego z kuratorów festiwalu Gabriela Kosmaly, że naszą wystawą wnieśliśmy świeży powiew, nowe spojrzenie na fotografię poprzez zastosowanie i łączenie nowych mediów do kreowania obrazu. Miłym akcentem, który na pewno podniósł rangę naszej prezentacji była również obecność przedstawiciela Polskiego Instytutu w Bratysławie Pana Jacka Gajewskiego. - dodaje Anna Panek-Kusz.

Jak oceniają wystawę inni uczestny, członkowie AKFY?:

Joanna KorbusWystawa nasza spotkała się z wielką aprobatą przybyłych gości na Festival Fotografii w Levicach. Prace nasze prezentowały współczesną fotografię nas samych, naszych portretów, uczuć i przeżyć. Inspiracją dla nas była twórczość Pietera Mondriana, Pabla Picasso w nowoczesnej odsłonie. Impulsem do kreatywnej fotografii była również multimedialna, graficzna sztuka Tomka Fedyszyna. Wyjazd na Festival w Levicach był również odpoczynkiem, relaksem. Grupę naszą, oprócz pasji do fotografii łączy także przyjaźń. Reasumując - był to twórczy, odkrywczy, kreatywny i intelektualny czas spędzony z przyjaciółmi.

Paweł LechPodróże kształcą, poszerzają horyzonty. To była niesamowita okazja zobaczyć jak wygląda wszystko od podszewki oraz możliwość docenienia na jak wysokim poziomie jest "nasz" festiwal Labirynt. Dni Fotografii w Levicach było wydarzeniem formalnym stojącym na wysokim poziomie artystycznym i organizacyjnym, mam nadzieję że udamy się tam też z wystawą w przyszłym roku. Tym razem jednak z tłumaczem.

Na wystawie grupę reprezentowali:

Anna Panek-Kusz, Maciej Kusz, Paweł Lech, Ania Łysiak, Agnieszka Woźna, Natalia Janczycka, Karolina Konczyńska, Beata Łysiak, Tomasz Fedyszyn, Joanna Czyżewska-Korbus.   

Prace, które zaprezentuje słubicka grupa powstawały podczas warsztatów prowadzonych przez Anne Pnek-Kusz głównie w cyklu spotkań w ramach Akademi Fotografii i Multimediów lAbiRynT pt „Dla mnie ten czas, ten moment”. Pierwszy raz wystawa była pokazana na Słubicko Frankfurckim Festiwalu lAbiRynT, następnie w Galerii OKNO wraz z promocją kalendarza ilustrowanego m.in tymi fotografiami, a ostatnio również w Słubickiej bibliotece. Obecnie do końca maja można ją jeszcze oglądać wsali wystawowej CK Junior Levice.


NaszeSlubicePL gratulują i życzą wielu międzynarodowych sukcesów.

foto: Joanna Korbus

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Środa 12 maja 2021 3:09:23
 • imieniny obchodzą:

  Joanna, Dominik, Pankracy

Ostatnie komentarze
 • Wystawa Grupy fotograficznej w Levicach

  WillieRak: такси цены https://xn--80aqf2ac.taxi/

  Poniedziałek 10 maja 2021

 • Nowoczesny rentgen w Słubicach

  ANNA CHROMA FINANSOWANIE: ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce. W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty...

  Czwartek 6 maja 2021

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij