Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

W tym roku basen ponownie będzie nieczynny, powodów jest kilka…

Piątek 13 maja 2022 brak komentarzy

Rok temu pytaliśmy prezesa SOSiRu - Krzysztofa Murdzę, co dalej z naszym basenem, prezes wyjaśniał:  "Sytuacja na dziś wygląda następująco: w Słubicach basenu praktycznie nie ma"  -  mówił w lipcu 2021 Krzysztof Murdza - prezes SOSiR. "Basen jest w tragicznym stanie technicznym, (m.in. zapadły się brodziki), co pokazały badania, które dwukrotnie zleciliśmy (w lutym i pod koniec marca). Firmy wykonujące badania zrobiły kilkadziesiąt odwiertów z których jednoznacznie wynika, dno basenu jest w miarę stabilne ale ściany boczne nie mają nośności i grozi to zawaleniem się ścian basenu a wał znajdujący się przy ul. Sportowej mógłby nie wytrzymać tego ciężaru. Wtedy cała woda spłynełaby na ulice Sportową. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowaliśmy się zamknąć basen". 

Jak w tym roku wygląda sytuacja? Wiemy jedno - basen w tym roku też będzie nieczynny. Powodów jest kilka, przede wszystkim: 

“Dwa przetargi nie wyłoniły wykonawcy w obecnym czasie. Pandemia, wariactwo z cenami materiałów budowlanych i sytuacja na Ukrainie spowodowały, że nie ma chętnych na remont niecki. Po zakończeniu kolejnej dokumentacji będziemy starali się znaleźć w przetargu wykonawcę, który zrobi nie tylko konserwatorskie niecki basenowe, ale i zagospodaruje teren bezpośrednio przy basenie. Robimy wszystko aby otworzyć basen jak najszybicej” - dodaje prezes Murdza. 

Sytuacja będzie omawiana na majowej sesji Rady Miejskiej w Słubicach.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 20 maja 2022 21:30:05
  • imieniny obchodzą:

    Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij